Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Rasťo z Francúzska

31 augusta, 2023 o 17:00 - 1 septembra, 2023 o 13:00

Košická občina organizuje spoločnú opekačku a besedu so známym účastníkom relácií Rasťom z Francúzska, bývalým členom slávnej cudzineckej légie.

Pre účastníkov z ostatných občín ponúkame miesto pre 5 účastníkov. Ak máte záujem sa zúčastniť, prosím zaregistujte sa, presné miesto sa následne dozviete v emailovej odpovedi.

Budeme sa zhovárať o konci zdrojov kolektívneho západu, o reálnej situácii vo Francúzsku, ako on vnímal pôsobenie LE v krajinách, zvlášť v Afrike. Aký vývoj môže nastať, nakoľko je možné procesy prebiehajúce už viditeľne na 1.priorite (na prioritách 2, 4-5 je už dobojované, na 3 intenzívne pomáha Čína, ale v podstate už aj celý nový globálny svet) ak už nie zvrátiť, tak aspoň spomaliť. Ako vyzerá priemyselná výroba vo Francúzsku, ako je to s energetikou, ale aj s palivami a surovinami ? Od čias Charles de Gaulle viedlo Francúzsko vždy suverénnu politiku, kedy a akým pôsobením sa pretransformovali na dnešný transatlantický vazaliát ? Ako vníma geopolitické posuny a ako dlho potrvá, kým si to občania Francúzska uvedomia vo voľbách. A svet de la Francophonie je už mŕtvy, alebo je ešte nejaká vízia, prípadne osobnosť, čoby jej nositeľ ? Európska Únia padne, keď ten pohyb uvedie do činnosti FR a DE. Aké sú reálne názory obyvateľstva FR na EU ? Má niečo ako gilet vest nádej sa zopakovať ? Aj s podporou tentokrát občanov pôvodom z niektorého, či viacerých département d’outre mer, by nastala politická zmena a koniec novodobého žalára národov veľmi rýchlo.

Poobedie s opekačkou a večera s besedou. Doneste si potraviny na opekanie a nápoje.  Prenocovanie v súkromnom klube pri vodnej ploche. Zoberte si karimatky, spacáky, pre turisticky zameraných účastníkov možnosť prenocovať aj pod šírym nebom na rozľahlej terase. Je aj možnosť stanovať. Na druhý deň voľný program, samozrejme je aj možnosť kúpania. Akcia bude vrátane detí, ale rodičia si musia zabezpečiť dozor.

Podrobnosti

Začiatok:
31 augusta, 2023 o 17:00
Koniec:
1 septembra, 2023 o 13:00

Miesto udalosti

Košice
Slovenská republika

Organizátor

Pod Lipou
Obsadenosť: 1 / 5

Registrácie na túto akciu sú už ukončené.