21.3.2023 v čiastočne upršanom poobedí sa v Košiciach zišli ľudia na druhom pochode druhej série mierových pochodov. Samotná bezprostredná hrozba vojenského konfliktu so zatiahnutím nášho mierumilovného národa do vojny sa odohráva pri pro-vojnovej rétorike bez poskytnutia priestoru akýmkoľvek iným názorom. Táto jednostrannosť bola očividná už v období uvaľovania sankcií (2014-2019 / vyvažovanie ekon.zlyhania). Neskôr sa stala ešte oveľa vypuklejšou počas COVID obdobia (2020-2022 / presun zdrojov). Informačné spracovanie národa dosiahlo úrovne, keď už aj samotné obete schvaľovali a vynucovali si na stále ešte zostávajúcich nepodvolených občanoch porušovanie ústavy, okresávanie ich občianskych a ľudských práv, inými slovami nastoľoval sa stav analogický fašizácii spoločnosti, akú svet zažil na vlastnej koži v prvej polovici 20.storočia.

V tomto stave spoločnosti zostáva naozaj veľmi málo k tomu, aby národ akceptoval dokonca aj prijateľnosť vojny . Národ, ktorý sa nepoučí na vlastnej minulosti, je odsúdený ju prežiť znova. Ale Mierové pochody sú signálom, dávajúcim najavo, že stále je dosť Slovákov, Slovenov a Sloveniek, ktorí veľmi jasne vidia, kam nás smerujú dnes už otvorené vojnové bubny.

Verejnoprávne média sú povinné prinášať vyvážené spravodajstvo a informácie. Ak tak nerobia, evidentne sme sa od demokracie už značne odklonili.

Nech sa druhou etapou mierových pochodov vinie myšlienka boja za MIER A PRAVDU. Samotné mierové pochody by teda nemali zostať bez cieľa. Skutočným cieľom mierových pochodov nech sú sídla verejnoprávnych médií a naša požiadavka znova začať hovoriť pravdu.

My sme tak už v Košiciach urobili a v rámci mierového pochodu sme sa prešli pred budovu RTVS.

Úspešná cesta ku skutočnej demokracii, ku vláde ľudu musí začať pravidelným vstupom našich zástupcov do RTVS, na čo máme ústavné právo.

Preto hlavnou požiadavkou má byť: „Chceme mier a pravdu“. A pravda musí vychádzať hlavne z verejnoprávnej RTVS.

Toto aj ďalšie odznelo z príhovoru Pavla Stankoviča ako na námestí tak aj pred budovou RTVS.

Categories: Stalo sa