V piatok dňa 7. júna 2024 bola v srdci Moskvy na Červenom námestí v priestoroch GUMu odovzdaná Slovanskému spolku SLAVICA cena Asociácie knižných vydavateľov Ruska v súťaži „Najlepšie knihy roka“ – 2023. Cena bola udelená v špeciálnej nominácii „Najlepšie zahraničné vydanie v ruskom jazyku“ za vydanie staroruského hrdinského eposu Slovo o pluku Igorovom. Okrem uvedenej ceny spolok SLAVICA obdržal diplom fondu „Ruský svet“.
Slovanský spolok SLAVICA, vydavateľ Miloš Zverina, ilustrátorka Milina Zimková, prekladateľ Jaroslav Rezník a celý kolektív spolupracovníkov ďakujú Asociácii knižných vydavateľov Ruska za túto poctu!

Veľmi si ctíme, že naša kniha “Slovo o pluku Igorovom” bola ocenená!  Považujeme to za pokračovanie štúrovskej tradície budovania dobrých vzťahov v slovanskom svete a obohacovanie sa vzájomnou kultúrnou tradíciou. Tento epos z 12. storočia  je nielen ruskou literárnou pamiatkou, ale patrí celému slovanskému svetu ako svojbytnému kultúrno-historickému spoločenstvu.

Ďakujeme za sprostredkovanie informácie Milošovi Zverinovi.

Národné obrodenie uviedlo o novom vydaní Slova o pluku Igorovom článok v čase vydania v minulom roku, v článku nájdete aj zaujímavé literárno-historické informácie ako aj pozadie vedeckého datovania diela lingvistickým výskumom. Tiež sme sa dotkli aj niektorých menej známych mýtov o Slovanoch, ktoré epos obsahuje


0 Comments

Pridaj komentár

Avatar placeholder

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *